Māris Kristapsons

Komponists Māris Kristapsons dzimis 1953. gadā, Hudzonā, Ņujorkā. Desmit gadu vecumā sācis mācīties klarnetes spēli. Pirmā kompozīcija tapusi, studējot vidusskolā. Absolvējis Hartvikas koledžu Oneontā, Ņujorkā (1975), iegūstot bakalaura grādu mūzikā, klarnetes un kompozīcijas specialitātē, un mūzikas skolotāja sertifikātu. Pasniedzis mūziku Robinsona skolā Sanhuanā, Puertoriko (1975-1976) un valsts skolās Vurīzvilā, Ņujorkas štatā. 1987. gadā absolvējis Ņujorkas štata universitāti Olbani, iegūstot maģistra grādu bibliotēku zinībās.

Ilggadējs Pokipsijas latviešu kora vadītājs (1978-1993) un Vācu dziedāšanas biedrības koru diriģents (1983-1985). Bijis vairāku Ziemeļamerikas un Eiropas latviešu dziesmusvētku viesdiriģents (diriģējis gan kori, gan orķestri). Ar latviešu koriem uzstājies Kārnegija koncertkompleksā, Linkolna centrā. Arī jau 40 gadus ir darbojies kā ērģelnieks.

Komponējis un aranžējis vairāk kā 100 vokālus un instrumentālus skaņdarbus, ka sir atskaņoti Ziemeļamerikā, Eiropā un Austrālijā.